top of page

İnsan Kaynakları çalışanları için 5 çevrimiçi kaynak

İnsan kaynakları departmanları, kurumun hem dışarıyla olan köprüsü hem de kurumdaki insan varlığının yönlendiricisi konumundadır. Bu yüzden değişen yönetsel trendleri hızlı biçimde takip etmek, kurumun dışarıyla bağlantısını sıkı tutmak durumundadırlar. Neler olup bittiğini takip etmenin en yolu medya araçlarını etkili kullanmaktır. Bir İnsan Kaynakları çalışanı olarak internette takip etmeniz gereken 5 kaynağı sizler için sıraladık:

  1. Harvard Business Review

1922’de yayınlanmaya başlanmış Harvard Üniversitesi işletme bilimi yayınıdır. Özellikle İK departmanlarını yakından ilgilendirecek konuları içermektedir. İşletmeye dair en doğru bilgileri, bilimsel araştırmaları, başarı öykülerini bulabileceğiniz bir dergidir. Ayrıca Harvard Business Review Türkçe içerik de yayınlanmaktadır. Hem İngilizce hem Türkçe dergiyi inceleyebilirsiniz. Abone olmadığınızda tüm blog yazılarını ve ayda 3 makaleye kadar ücretsiz okuyabilir, abone olduğunuzdan tam erişim sağlayabilirsiniz.

  1. HR Dergi

İnsan Kaynakları ve Yönetim Dergisi HR dergiyi de mutlaka takip listenize almalısınız! Her ay oldukça kaliteli içerik üreten dergi doğrudan İnsan Kaynakları alanıyla ilgili. Çalışan motivasyonu, risk yönetimi, takım çalışması gibi daha pek çok konuda ekibinizde uygulayacağınız püf noktalarını bu dergide bulabilirsiniz.

  1. PY (Popüler Yönetim) Dergisi

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği’nin (PERYÖN) dergisi olan PY; Türkiye ve dünyada, insan kaynakları, yönetim, kişisel gelişim, eğitim, pazarlama, teknoloji gibi insan yönetimini ilgilendiren konularda gündemi takip ediyor. Dergiye ya da derneğe üye olarak içeriklere ulaşabiliyorsunuz.

  1. Medium

Medium çok başarılı bir blog sitesi. Kendi uzmanlık alanlarında yazı yazan insanların kaliteli içeriklerine ulaşabilirsiniz. Oldukça fazla Türkçe içerik de üretiliyor ancak daha çok İngilizce içerik mevcut. Okumakla ilgilendiğiniz başlıkları seçerek anasayfa tercihlerinizi belirleyebilirsiniz. Bir İK’cı olarak ‘Business’, ‘Leadership’, ‘Productivity’, ‘Work’ ve ‘Startups’ gibi başlıkları seçmek işinize yarayabilir.

  1. LinkedIn Learning

LinkedIn Learning bir dijital öğrenme platformu. Pek çok farklı alanda video içeriğe ulaşabilirsiniz.

Yazıdaki kaynaklara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz:

Harvard Business Review à https://hbr.org

Harvard Business Review Türkiye à https://hbrturkiye.com

26 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Комментарии


bottom of page